Jarní sukně v retro stylu

Jarní sukně svádí k experimentům a pokusům, co všechno móda snese. Konec zimy ženy zpravidla oslavují záplavou barev a různých vzorů. Velice snadno se snaha odlišit se přemění v retro kousky, které se v ulicích jen tak nevidí. Retro styl je čím dál oblíbenější a jarní sukně do něj skvěle zapadají. Jsou plné barev, rozevláté, veselé, s mnohým zdobením, s mašličkami a originálními potisky, výšivkami a kamínky a ozdobným prošíváním.

Každý vzor má v módě svoje místo – kolečka, trojúhelníčky, široké i k sobě natěsnané pruhy, vlnky, šipky, hvězdičky a pusinky. V retro stylu ale vládnou pevnou rukou puntíky. Jsou jedinečné a věrné, jarní sukně jsou pro ně jako stvořené. Sluší skoro všem a i přes svoji nápadnost se velice dobře a hlavně snadno kombinují. Stačí se držet jedné z barev ze vzorku a originální outfit je na světě. Pro naprostou dokonalost stačí doladit čelenkou nebo šátkem ve stejném designu. Tím ženy retro styl ještě umocní a jarní sukně nebudou jediným výrazným prvkem.

Retro styl se dlouho držel jen tématických akcí a na běžné nošení se nehodil. To je dnes minulostí, jarní sukně v tomto stylu jsou toho důkazem. Mohou být rozverně krátké jen do půlky stehen, nebo v trendy midi délce těsně pod kolena, se spodničkou i bez, s potiskem nebo štrafováním. Móda nemá hranice, ale v retro stylu je třeba dodržet jedno pravidlo – barevný soulad. Dvě barvy na tak výrazný styl bohatě stačí a jarní sukně budou i tak tím největším poutačem celého outfitu.

Jarní sukně si mohou ženy vytvořit i svépomocí. Stačí k tomu malířské náčiní, barvy, žehlička a kreativní nápad. Malování na textil zažívalo ohromný boom na přelomu devadesátých let a lidi baví i dnes. Z velké části se tato technika využívá při tvorbě dětského oblečení. To ale neznamená, že by se autorského oblečení měly ženy dobrovolně vzdát. Není třeba svůj postoj dávat najevo jen nápisy a nášivkami. Stačí si ho namalovat. Základem jsou kvalitní barvy a dodržený postup. To se týká i následné péče během praní a sušení. Jedině tak zůstane obrázek v nezměněné podobě, neodloupe a nepopraská. Důležitá je i dostatečná gramáž textilu. Ze začátku roku se všichni těší na konec zimy, tak se jako první nedostanou do spárů výtvarnic trička, ale jarní sukně. Ty většinou končí s květinovým vzorkem, který je se stoupajícími teplotami vděčnou předlohou.

Publikováno: 27. 03. 2021

Kategorie: Oblečení

Autor: Ivana Kováčová