Tipy pro lepší nákupy v second handu

Second handy fanoušky i odpůrce. Ti svůj postoj většinou vysvětlují tak, že nikdy v second handu nenajdou nic, co by se jim líbilo. Není to i váš případ? Po přečtení osvědčených tipů možná změníte názor. Nenechejte se odradit po prvním neúspěchem, nákupy v second handu mohou být fajn.

Najděte si „svůj“ obchod

Ne každý second hand vám sedne. Některé se specializují na módu, která vám nic neříká. Najděte si „svůj“ obchod, jehož oblečení vám zapadá stylu. Obejděte second handy u vás ve městě nebo si prolistujte e-shopy. Zeptejte se na zkušenosti kamarádek. Určitě vám dají pěkná doporučení. Spousta žen, které nejsou na second handy zvyklé, pociťují stud. Odhoďte ho. Na nákupu nošeného oblečení není nic, za co byste se měla stydět. Jestli se cítíte hodně nepříjemně, vyjděte poprvé s kamarádkou. Ve dvou se to táhne lépe. Až budete obchod znát, budete tam ráda chodit i sama.

Trpělivost růže přináší

Neočekávejte, že při každé návštěvě second handu najdete to, co hledáte. Raději si dopředu řekněte, že to jdete jen zkusit, abyste nebyla zklamaná. Na druhou stranu si ale možná odnesete domů něco úplně jiného. Nikdy nevíte, jaký poklad v second handu objevíte.

Pohlídejte si naskladnění nového zboží

Obzvlášť tehdy, když něco nutně sháníte, se vyplatí přijít do obchodu hned první den po dovezení nového zboží. Připravte se na náročný boj s ostatními zákaznicemi, zájemkyň bude pravděpodobně více.

Dejte tomu čas

Vyhraďte si na nákup v second handu dostatek času, ať stihnete projít více obchodů a všechno si v nich důkladně prohlédnout. Oblečení bývá v second handech hromada. To nejlepší se před vámi může schovávat.

Závěrečná rada: Nenechte se unést

Nízká cena snadněji svede k neuváženému nakupování. Nenechte se unést, ať vám skříň nepraská ve švech. I v second handu je třeba nakupovat se zdravým rozumem.

Publikováno: 07. 03. 2020

Kategorie: Oblečení

Autor: Ivana Kováčová