7 důvodů, proč je super nakupovat v second handu

Second handy mají mnoho fanoušků i odpůrců. Není vždy jednoduché najít oblečení odpovídající představám, s trpělivostí a trochou štěstí však můžete najít nádherné originální kousky, navíc velmi levně. Proč dát second handům šanci? Přečtěte si našich 7 důvodů a pak si užívejte nákupy.

1. Nízká cena oblečení

Nákup v second handu vás vyjde na pár korun. Většinou přitom vypadá dobře, vykazuje jen nenápadné známky nošení. Peněženka bude ráda.

2. Nižší produkce odpadu

Second handy hned dvojím způsobem snižují produkci odpadu: Oblečení mohlo skončit na skládce, ale dostalo novou šanci v second handu. Tím, že si ho koupíte, nepodporujete výrobu nového zboží, během které vzniká odpad. Každý prodaný kus v second handu tak znamená drobný krůček k čistější přírodě.

3. Dokazují kvalitu materiálu

Znáte to. Koupíte si nové tričko, jednou nebo dvakrát ho vyperete a už máte chuť ho vyhodit, protože ztratí tvar a udělají se na něm žmolky. Oblečení v second handu už je „otestované“.

4. Neokoukané oblečení

Second handy mnohdy dovážejí značky, které se u nás běžně neprodávají. Proto se v nich dá sehnat originální oblečení. Vynikněte z davu, kupte si oblečení, které nikdo jiný ve městě nemá! V běžném obchodním řetězci by se vám to rozhodně nepovedlo…

5. Probuďte v sobě kreativitu

Máte představu o tom, jak si upravit oblečení, ale nemáte odvahu experimentovat s novým? Oblečení ze second handu je k tomu naprosto ideální. Když se vám experiment nepovede, nebudete litovat vyhozených peněz.

6. Nákup dětského oblečení

Děti rychle rostou, nemá smysl jim kupovat nové drahé oblečení. Obzvlášť to, které je určené na pobyt venku.

7. Je to zábava!

Milovnice nákupů se v second handu cítí jako v ráji. Mohou si prohlédnout a vyzkoušet tolik různého oblečení, jako jinde ne.

Publikováno: 07. 03. 2020

Kategorie: Oblečení

Autor: Ivana Kováčová