Přešlapy na svatbě aneb Jak si neudělat ostudu

Svatba je významná událost nejen pro ženicha a nevěstu, ale také pro všechny jejich příbuzné a přátelé. Na svatbě musí být všechno perfektní: svatební šaty, účes, jídlo, výzdoba sálu. I hosté by si měli dát záležet; nejdůležitější je výběr vhodného oblečení. Víte, jak se správně obléci na svatbu?

Toto určitě ne!

Základní pravidlo říká: bílé a černé šaty na svatbu nepatří. Bílé šaty náleží pouze nevěstě, případně družičkám. Ostatním ženám jsou bílé šaty zapovězeny. Nevěsta má mezi hosty vynikat na první pohled. Černé šaty se na svatbu nehodí z toho důvodu, že působí smutečně. Šaty by neměly být nazdobené a výrazné, aby neodváděly pozornost od nevěsty. Stejně tak se nehodí dlouhé šaty. Ideální jsou šaty jednoduššího střihu v délce midi. Bojíte se, že budete vypadat příliš obyčejně? Vyhrajte si na doplňcích, zde se meze prakticky nekladou. Dejte si pozor, abyste na svatbě byla jako ze škatulky. Decentní líčení a umyté vlasy jsou samozřejmost stejně jako čisté šaty a boty. Nehty by měly být nalakovány čerstvě, aby se neloupaly. Do kabelky hoďte punčocháče navíc, kdyby se vám náhodou pustilo oko. Díra na punčoše dokáže celkový dojem pořádně pokazit.

Když si nejste jistá, zeptejte se nevěsty

Na svatbě chcete být samozřejmě krásná, nezapomeňte ale také na to, že na ni strávíte dlouhou dobu, budete hodně jíst a pravděpodobně také tancovat. Oblečení by mělo být pohodlné. Na komfort se zaměřte také při výběru obuvi. Manželovi kupte košili, kravatu, anebo motýlek ve stejné barvě jako jsou vaše šaty. Vypadá hezky, když je pár barevně sladěný. Vyladit se můžete samozřejmě také s dětmi. Těm pro jistotu nechejte v autě náhradní oblečení. Určitě nechcete, aby celou oslavu trávily v košili s památkou na svatební dort. Když si náhodou nebudete s outfitem jistá, zeptejte se nevěsty. Každá žena má o svém velkém dni jiné představy. Klidně ji můžete poslat fotku konkrétních šatů a ověřit si, zda v nich můžete přijít.

Publikováno: 12. 07. 2019

Kategorie: Co se nevešlo

Autor: Ivana Kováčová