Jak dlouho můžeme nosit roušku?

V průběhu nošení rouška poměrně rychle zvlhne a její efektivita se vytrácí. Jakmile se tak stane, je čas ji vyměnit za novou, čistou. Zvlhlé jednorázové roušky nelze nosit opakovaně, látkové lze vyprat – a  poté je lze nosit opakovaně. Znamenitou volbou jsou tyto originální roušky z e-shopu Rouskoshop.cz opatřené certifikovanou antibakteriální látkou s aktivním stříbrem. Prodejce nabízí široké spektrum roušek pro muže, ženy i děti, a to s krásnými potisky a v rozličných barevných provedeních. Zájemci si dokonce mohou objednat vlastní potisk – třeba logo firmy nebo jakýkoliv jiný motiv. V nabídce nyní nechybí ani respirátory ffp2 10 ks, 20 ks a 50 ks.

Jak naložit s jednorázovou rouškou?

Jednorázové roušky jsou určeny pouze na jedno použití. Po použití by měly být odstraněny (nedotýkejte se zepředu, odstraňujte zatažením za elastické šňůrky zezadu) a okamžitě zlikvidovány.

Jak na dezinfekci roušky?

Látkové resp. bavlněné roušky perte nejméně jednou denně v mýdle nebo saponátu v horké vodě (nejméně 60 stupňů Celsia). Pokud nemáte možnost prát v horké vodě, pak:

  • roušku omyjte v mýdle / saponátu a vodě při pokojové teplotě a povařte ji ve vodě alespoň 1 minutu, nebo:
  • ji vydezinfikujte namočením na 1 minutu do 0,1% chlóru a následně důkladně opláchněte vodou pokojové teploty (na roušku by neměly být žádné toxické zbytky chlóru).

Jednorázové roušky jsou určeny k jednorázovému použití a po použití je třeba je vyhodit / zlikvidovat. Nedoporučujeme jednorázové roušky opakovaně nosit a dezinfikovat.

Trh s rouškami se neustále vyvíjí a týmy vědců, vývojářů a výrobců den co den pracují na inovacích, které mají ambici maximalizovat ochranu zdraví a pohodlí při nošení roušek. Viz nabídka na rouskoshop.cz, kde najdete stylové pánské roušky, ale také roušky ženy i děti, které nabízí vysokou úroveň komfortu při nošení.

Publikováno: 10. 03. 2021 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Co se nevešlo

Autor: Ivana Kováčová