Jaké oblečení si vzít do fitka?

Rozhodla jste se, že uděláte něco pro postavu a zdraví a začnete chodit do fitcentra? Správná volba, brzy pocítíte lepší kondici. Také pohled do zrcadla vám bude dělat větší radost. Držíme palce, aby vám rozhodnutí vydrželo déle než dvě či tři návštěvy. Nyní je ale cvičení ještě před vámi. Už víte, co si oblečete?

Základem je pevná obuv

Nejlépe uděláte, když si koupíte boty určené speciálně do tělocvičny. Jestli za ně nechcete utrácet hned, můžete si vzít i jiné. Důležité je, aby byly pevné. Rozhodně nejsou vhodné sandály nebo plátěné tenisky. Boty by měly být očištěné a mít bílou podrážku.

Oblečte se pohodlně

Začneme spodním prádlem. Kalhotky se vám nesmí nikde zařezávat, při cvičení by to bylo hodně nepříjemné. Podprsenka je nejlepší sportovní. Vyhnete se nepříjemnostem jako je bolest zad či prsou nebo padání ramínek. Tričko je lepší z funkčního materiálu, pokud ale netrpíte nadměrným pocením, vystačíte si v začátcích i s bavlněným. Nevhodné jsou samozřejmě halenky a neprodyšné materiály. Kalhoty volte podle sportu, kterému se chcete věnovat. Na pilates či jógu se hodí volnější střihy, na aerobní cvičení či rotoped je lepší upnuté elastické oblečení.

Hlavně to nehroťte!

Mnoho žen, především pak mladých slečen, oblečení do posilovny příliš řeší a hned ze začátku si kupují modely od nejlepších sportovních značek. Nehroťte to, nemusíte kvůli první lekci utrácet celou výplatu. Vzhledem k tomu, že nevíte, jestli vás vůbec bude cvičení bavit, by to bylo vyhazování peněz. Jako začátečnice byste navíc potenciál drahého kvalitního oblečení ani úplně nevyužila. Zkuste najít vhodné oblečení ve skříni, případně nakupte nějaké levné kousky. Peníze šetřete na později. Jestli vás cvičení chytne, časem svůj šatník doplníte profesionálním vybavením. Až naberete zkušenosti, budete přesně vědět, co od oblečení očekáváte a bude se vám snadněji vybírat.

Publikováno: 12. 07. 2019

Kategorie: Oblečení

Autor: Ivana Kováčová