Správný výběr nové peněženky vám napoví ta původní

Peněženka, doklady, mobil a klíče od bytu, to je základní výbava každého z nás kdykoliv vyrážíme někam ven. Přestože peněženku máme každý den v ruce hned několikrát, přiznejme si, že moc pozornosti tomuto zásadnímu doplňku nevěnujeme. Spíše kontrolujeme obsah financí, účtenek a dalších nezbytných drobností, které do ní vkládáme. Na její opotřebení nás většinou upozorní někdo jiný nebo peněženka sama, když v ní přestane něco fungovat. Právě pro tento případ pro vás máme pár praktických rad, s nimiž ani při rychlém výběru nové peněženky, nesáhnete vedle.

Detailně si prohlédněte peněženku, co vám právě dosloužila

Než začnete uvažovat o vašem novém modelu peněženky, nejprve důkladně prozkoumejte tu předchozí. Budete mít jistotu, že jste v ní nic nezapomněli. Možná objevíte věc, kterou dlouho hledáte, ale hlavně tak nejlépe zjistíte, co jste v ní využívali nejčastěji, co všechno jste v ní prostě zvyklí nosit, bez čeho byste se naopak obešli nebo co vám v peněžence vadí.

V materiálech jednoznačně vede pravá kůže, ale dobře poslouží i koženka

K dobře vybrané peněžence si snadno vytvoříte vztah. Proto je žádoucí, aby nám dlouho vydržela, ale zároveň vzhledově neprozrazovala svůj věk ani četnost používání. Ideální je zvolit volit pravou kůži. Zejména pánové by si na designu i materiálu svojí peněženky měli dát záležet, protože u nich i tato praktická záležitost, podporuje sílu prvního dojmu. Pokud však nejdete na slavnostní nebo důležitou společenskou událost ani koženka není vysloveně špatnou volbou, a to jak pro muže, tak pro ženy. Koženkové modely peněženek přinášejí kreativitu v podobě různých originálních a vtipných potisků. Můžete tak s nimi lehce poodhalit své zájmy i kreativní styl. Jen je třeba počítat s tím, že se pravděpodobně rychleji opotřebí.

Peněženka z pravé kůže vypadá skvěle a dlouho vydrží. | Foto: penezenky-ahal.cz

Mince nemusí být nutně součástí peněženky

Jestli neradi chodíte s přeplněnou peněženkou drobnými, ohlížet se na ně při výběru té nové, úplně nemusíte. Přímo v peněžence si nechte pouze nějakou část mincí a zbytek vyřešte menší peněženkou na drobné v podobě měšce, malého batůžku či jinak vtipně provedených variant peněženek na mince. Určitě je uvítáte i u příležitostí, kdy je zbytečné nebo naopak nevhodné s sebou brát klasickou peněženku standardní velikosti.

Do koženého měšce můžete dát mince i šperky. Je to na vás! | Zdroj: penezenky-ahal.cz

Vnitřní struktura peněženky je rozhodující

U běžně používané peněženky se nejvíce soustřeďte na to, zda vám vyhovuje její vnitřní členění a máte dostatek odděleného prostoru na vše, co v ní pravidelně nosíte. Zkontrolujte také veškeré zapínání, jestli se vám s ním dobře manipuluje a je dostatečně spolehlivé. Vyzkoušejte také pevnost přihrádek na karty, zpočátku se to může zdát nepohodlné, ale postupně se vše vytvaruje tak, aby platební karty bezpečně držely a zároveň se s nimi manipulovalo bez problémů. Teď už stačí jen vybrat design, který je vašemu srdci nejblíž a máte vyhráno. Spoustu krásných kousků najdete například u specializovaného prodejce pánských a dámských peněženek AHAL.cz.

Publikováno: 05. 07. 2019

Kategorie: Oblečení

Autor: Ivana Kováčová