Malé černé třikrát jinak

Jednoduché černé koktejlky, nazývané též „malé černé“, jsou šaty, které by neměly chybět v šatníku žádné ženy. Dají se nosit prakticky pořád. Kombinováním s různými doplňky si malé černé můžete vzít kamkoliv. Do divadla, na pracovní schůzku, na rande i posezení s kamarádkou. Zde jsou tři tipy, jak svůj model proměnit k nepoznání. Nezapomeňte styl vždy přizpůsobit situaci a prostředí. Neschovávejte malé černé pod dlouhé bundy či kabáty, zbytečně byste schovávala jejich krásný střih. Krátká sáčka, bombery a bundičky k nim sednou mnohem lépe.

Elegantní dáma

Začneme tím, co vás asi napadne jako první, když si představíte černé koktejlky. Vezměte si elegantní doplňky a vyrazte do společnosti. Ideální jsou lodičky na vysokém podpatku, v těch zapůsobíte jako pravá dáma. Kabelku volte menší, v případě, že vyrážíte na ples, sáhněte samozřejmě po psaníčku. Nezapomeňte na šperky – k jednoduchým šatům můžete vzít výraznější kousky, ale dejte si pozor, aby se šperky dohromady nebily. Nebojte se barev, k černým koktejlkám jsou pestré doplňky téměř nutnost. Co třeba červená kabelka a výrazné červené náušnice?

Ležérně a pohodlně

Šaty nosíte ráda, ale v lodičkách neuděláte ani krok? Druhá verze malých černých vám bude sympatičtější. Místo lodiček si vezměte Conversky nebo jiné podobné boty, ve kterých se vám dobře chodí. Kabelku nahraďte stylovým batůžkem. V poslední době získaly na oblibě, vybírat můžete ze široké nabídky. Před chladem vás ochrání džínová bundička.

Punková rebelka

Z jemné dámy může být rázem punková/rocková rebelka. Přes ramena přehoďte křivák, obujte kotníkové kožené boty. Aby byl outfit dokonalý, nezapomeňte na síťované punčocháče, oční linky a masivní šperky. Kožený náramek se cvočky či pyramidkami vám dodá pravý šmrnc. Dejte si ovšem pozor na to, aby od vás model nepůsobil jako póza. Jestli vám punková a rocková muzika není blízká, volte spíše decentnější doplňky.

Publikováno: 12. 07. 2019

Kategorie: Oblečení

Autor: Ivana Kováčová