Udělejte si pořádek v šatníku. Poradíme vám, jak na to

Skříň praská ve švech, přesto stále chodíte do obchodního centra. Nové oblečení nemáte kam ukládat, ale pořád vám připadá, že nemáte co na sebe. Přesně to je moment, kdy musí ve skříni nastat revoluce.

3 důvody, proč se pustit do úklidu skříně

  1. Získáte více prostoru pro uložení věcí
  2. Objevíte oblečení, na které jste možná úplně zapomněla
  3. Vnesete do skříně systém

Mít v šatníku pořádek je důležité. Ušetříte spoustu času při hledání outfitu.

První krok: Vytáhněte ze skříně všechno ven!

Nachystejte si prostor, na který postupně rozložíte úplně všechno oblečení. Hodí se k tomu např. manželská postel. Vytáhněte ze skříně opravdu všechno. Možná vás překvapí, kolik oblečení máte.

Druhý krok: Vytřiďte staré, zničené kousky

Začněte tím nejjednodušším: vytřiďte věci, které jsou zničené a nepoužitelné. Stará trička můžete rozstříhat na hadry a využít je při úklidu domácnosti, ostatní věci rovnou vyhoďte.

Třetí krok: Dejte stranou oblečení, které už nenosíte

Dejte stranou oblečení, které sice vypadá dobře, ale už je nenosíte. Zeptejte se známých, zda vyřazené věci nevyužijí, nebo zkuste prodej přes internetové bazary. Pokud se oblečení v nejbližším půl roce nezbavíte, věnujte je charitě.

Čtvrtý krok: Buďte kritická!

Oblečení, které vám zbylo, ještě jednou kriticky projděte. Nad každým kouskem se zamyslete: Pokud jste ho během uplynulého půl roku neměla na sobě, nebude vám chybět. Výjimkou jsou sezónní věci, nad těmi přemýšlejte v delším časovém horizontu.

Pátý krok: Úklid chce systém

Trička, halenky a svetry pověste na ramínka, je to přehlednější klasické komínky. Seskupujte oblečení podle barev. Poličkám dejte jasný systém: na jedno místo kalhoty, na další sportovní oblečení apod. Spodní prádlo a ponožky uložte do krabiček či košíků.

Závěr: Maximální spokojenost!

Přehledná skříň se vám bude líbit. Podrobný úklid skříně možná odhalí oblečení, na které jste už dávno zapomněla. Do podobné akce se pouštějte pravidelně alespoň jednou za rok.

Publikováno: 10. 07. 2019

Kategorie: Oblečení

Autor: Ivana Kováčová